SGK Teşvikleri

Hizmet Kapsamı

İstihdamı artırmak, kayıt dışılığı azaltmak ya da belirli grupları iş gücüne dahil etmek amacıyla çeşitli SGK Teşvikleri duyurulmaktadır. Tanımlanan SGK Teşvikleri şirketlere indirimli prim oranlarından yararlanarak personel maliyetlerinde düşüş yaratılmasını sağlamaktadır.

Dönemsel olarak tanınan imkanlarla, geçmişte yararlanılmamış olan teşvik tutarlarınında şirketlere iadesi sağlanmaktadır. Genç personel istihdamınızda, ilave personel alımınızda, bir süredir çalışmayan birisini işe aldığınızda bu teşviklerden bazılarından yararlanma hakkınız olabilir.

SGK Teşviklerinden eksiksiz bir şekilde yararlanılması için güncel mevzuatın takip edilmesi, işçi ve işverenin taşıması gereken koşulların tespit edilmesi, uygun kanun kodlarından SGK bildirgelerinin sisteme yüklenmesi ve kurum ile düzenli iletişimin yürütülmesi gerekmektedir.

Ventera olarak sağladığımız SGK Teşvik Danışmanlığı hizmeti ile;

 • Teknolojiden faydalanıyoruz, kullandığımız yazılım aracılığıyla yararlanabileceğiniz tüm SGK Teşviklerini ücretsiz bir şekilde tespit ediyoruz.
 • SGK Mevzuatında uzman olan insan kaynakları ekibimiz ile, hatasız bir şekilde evrak işlemlerinizi takip ediyoruz.
 • Maliyetlerinizi düşürmeye ve şirket kaynaklarını daha efektif kullanmanıza katkı sağlıyoruz.

Uzman Kadro

Yasemin Meral
mali müşavir

 • Teknopark Muhasebesi
 • Ar-Ge Bordrolama
 • SGK Teşvikleri

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  Teknopark mı TEKMER mi?

  Girişimler İçin Karar Zamanı: Avantajları Karşılaştırıyoruz Teknoloji, 21. yüzyılın başından itibaren hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Bu hızla ilerleyen teknolojik evrim, Ar-Ge ve girişimcilik ekosistemini de [...]

  Devamını okuyun
  EYT Nedir? Şirketleri Nasıl Etkileyecek?

  Sosyal güvenlik hakkı temel anayasal haklardandır. Sosyal güvenlik sisteminin kurulması ve vatandaşlarını bu sistem içinde yaşanması muhtemel kısa ve uzun vadeli risklere karşı korumakla görevli [...]

  Devamını okuyun