Tam Tasdik Denetimi

Firmanıza Hizmet Sunduğumuz Konular

Vergi Hesaplamaları

Tespit edilen vergi planlama fırsatları, şirket yönetiminin değerlendirmelerine sunularak bu çalışmalardan fayda elde edilmesi sağlanır.

Etkin olarak yürütülen tam tasdik hizmeti, hatalı vergi uygulamalarının zamanında saptanması ve düzeltilmesine olanak sağlar.

Hesap döneminin bütününe ilişkin incelemelerin tamamlanmasından sonra, mükelleflerin gelir/kurumlar vergisi beyannameleri ve ekli mali tablolarının denetimine ilişkin tam tasdik ve denetim raporunu ilgili vergi dairesine ulaştırıyoruz.

Hizmet Kapsamı

Tam tasdik, yıllık gelir veya kurumlar vergisi beyannamesi (tasfiye, birleşme ve devir beyannameleri dahil) vermek durumunda bulunan mükelleflerin, söz konusu beyannameleri ile bunlara ekli mali tablolarını ve bildirimlerini yeminli mali müşavirlere tasdik ettirme işlemidir.

Yeminli mali müşavirler tarafından yapılan tam tasdik incelemeleriyle; şirketlerin hesapları ve mali tabloları kontrol edilerek, vergisel açıdan doğruluk ve uygunluk denetimi yapılmaktadır. Düzenlenen tam tasdik denetim raporuyla şirketlerin kurumlar vergisi beyannamelerinin mevzuata uygunluğu konusunda devlete güvence verilmektedir.

Tam tasdik denetim hizmeti ile Ventera’nın uzman vergi ekibi;
Şirket yönetimiyle belirlenen periyotlarda şirketinizde fiili denetimler gerçekleştirir,
Yapılan denetim sonuçlarını şirket yönetimine raporlar ve böylece görülen riskler, düzeltilmesi gereken işlemler ve alınacak tedbirler işletme yönetimiyle paylaşılır. Bu konularda danışmanlık hizmeti sunar.

Uzman Kadro

Mehmet Çaltekin
Yeminli Mali müşavir

 • Teknopark ve Ar-Ge Merkezi Danışmanlığı
 • Vergi Yönetim Danışmanlığı
 • Şirket Birleşmeleri

Zeki Kırbaşoğlu
Yeminli mali müşavir

 • Tam Tasdik Denetimi
 • KDV İade Süreçleri
 • Vergi Yönetim Danışmanlığı

Oğuzhan Azılı
Yeminli mali müşavir

 • Vergi Davaları
 • Vergi Yönetim Danışmanlığı
 • Vergi Mevzuatına Uyum

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  2024 Yılında Uygulanacak Vergi Sosyal Güvenlik Parametreleri

  1- Asgari Ücret ÜCRET (TL), 1/1/2024-31/12/2024Asgari ÜcretAylık Brüt Tutar20.002,50SGK Primi İşçi Hissesi (14%)-2.800,35İşsizlik Sigortası Primi İşçi Hissesi (1%)-200,03İstisna/İndirim Öncesi Gelir Vergisi Matrahı17.002,13Asgari Ücret Vergi İstisnası-17.002,13Gelir [...]

  Devamını okuyun
  Müşteri Odaklı Marka Yaratma: İşinizi Büyütmek ve Sadık Müşteriler için İpuçları

  Merhaba sevgili okuyucular! Hepimiz, iş dünyasının hızla değiştiği, rekabetin kızıştığı ve müşterilerin seçeneklerinin çoğaldığı bir çağda yaşıyoruz. Peki, bu koşullarda başarılı bir işletme olmanın anahtarı [...]

  Devamını okuyun