KOSGEB Destek ve Hibeleri

Hizmet Kapsamı

KOSGEB (T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), KOBİ’lerin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını arttırmak amacıyla girişimcilere çeşitli maddi destekler sağlayan bir kamu kurumudur. Yeni ürün, süreç, hizmetlerin geliştirilmesi için girişimcilik ekosistemine katkı sağlamak, temel hedeflerinden biridir.


Ventera, sağladığı KOSGEB Destek Danışmanlığı hizmeti ile;

 • Tanışma toplantısında sizi dinliyor, KOSGEB mevzuatında uzmanlaşmış ekibiyle şirketiniz için ücretsiz bir analiz gerçekleştiriyor. İş modelinizdeki proje potansiyeli taşıyan noktaları tespit ediyor, projelerinizi destek ve hibeye uygunluk bakış açısıyla değerlendiriyor.
 • KOSGEB tarafından talep edilen belge düzenine ve destek kalemlerine uygun bir şekilde proje başvurunuzun tamamlanması için sizi yönlendiriyor.
 • Projenizin onaylanmasıyla birlikte proje süresi boyunca sizi yalnız bırakmıyor, yaptığı fizibilite çalışmalarıyla proje bütçesini verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyor. Düzenlemeniz gereken belgeler, tamamlamanız gereken bildirimler konusunda size yol gösteriyor.
 • Proje havuzunuz için yeni projeler üretmeye devam ederken, açıklanan yeni destek programları hakkında sizi bilgilendiriyor.

Uzman Kadro

Ahmet Yasagan
Teşvik Danışmanlığı

 • Teknopark Projeleri
 • TÜBİTAK Destekleri
 • KOSGEB Teşvikleri

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  Teknopark mı TEKMER mi?

  Girişimler İçin Karar Zamanı: Avantajları Karşılaştırıyoruz Teknoloji, 21. yüzyılın başından itibaren hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Bu hızla ilerleyen teknolojik evrim, Ar-Ge ve girişimcilik ekosistemini de [...]

  Devamını okuyun
  EYT Nedir? Şirketleri Nasıl Etkileyecek?

  Sosyal güvenlik hakkı temel anayasal haklardandır. Sosyal güvenlik sisteminin kurulması ve vatandaşlarını bu sistem içinde yaşanması muhtemel kısa ve uzun vadeli risklere karşı korumakla görevli [...]

  Devamını okuyun