Gayrimenkul Hukuku

Hizmet Kapsamı

Gayrimenkul sektöründe geliştiriciler, yatırımcılar, müteahhitler, arsa / mal sahipleri ve yabancı yatırımcıları dahil olmak üzere tüm paydaşları temsil ediyoruz. AVM, perakende, spor kulüpleri, otel yatırımları, organize sanayi bölgeleri, sanayi ve üretim sektörü, veri merkezleri, lojistik, antrepo ve depolama gibi pek çok sektörün gayrimenkul ile ilişkili işlem ve uyuşmazlıklarında tecrübe sahibiyiz.

Avukatlarımız taşınmaz alım ve satımı, ayni hak tesis ve terkinleri, arsa / proje geliştirme, imar ve ruhsatlandırma, kamulaştırma, kamulaştırmasız el atma, ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu), el atmanın önlenmesi (men-i müdahale), kentsel dönüşüm, hasılat paylaşımı, arsa payı / kat karşılığı inşaat işleri, turizm ve orman mevzuatı altındaki yatırımlar dahil olmak üzere gayrimenkule ilişkin her alanda müvekkillerimize hizmet vermektedir. Ekibimiz ayrıca gayrimenkul hukuku ve sermaye piyasası hukukunun kesişim noktasında bulunan gayrimenkul yatırım ortaklıkları ve gayrimenkul yatırım fonlarının kuruluş, faaliyet ve işlemleri konusunda hukuki danışmanlık sağlamaktadır.

Taşınmaz kira sözleşme ve uyuşmazlıklarında müvekkillerimize avukatlık hizmeti veriyoruz. AVM kiraları, fabrika, ofis ve konut kiraları, OSB içi kiralamalar, ısmarlama inşaat ve kira sözleşmeleri (build-to-suit), kira tespit, tahliye ve kiracılık sıfatının tespiti davaları, kamu idarelerinin taraf olduğu kira sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar dahil olmak üzere kira hukukunun her alanında müvekkillerimizi temsil ediyor ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Uzman Kadro

Hakan Kavasoğlu, Avukat
Hukuk Hizmetleri

 • M&A İşlemleri
 • Uluslararası Ticaret ve Nakliye
 • Gayrimenkul Hukuku

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  Kısmi Süreli Çalışma Mevzuat

  İşçinin normal haftalık çalışma süresinin, tam süreli iş sözleşmesiyle çalışan emsal işçiye göre önemli ölçüde daha az belirlenmesi durumunda sözleşme kısmi süreli iş sözleşmesidir.Madde 0013: [...]

  Devamını okuyun
  Kişisel Verilerin Korunması-Özel Hayatın Gizliliği

  Yargıtay, “Facebook” hesaplarında kullanılan fotoğrafların başkaları tarafından kullanılmasına ilişkin tartışma yaratacak bir karar verdi. Yargıtay 12. Ceza Dairesi, başkasının Facebook hesabında herkese açık profil resmini [...]

  Devamını okuyun