Dijital Pazarlama

Dijital Varlığınızı Büyütüyoruz

Günümüzde müşterilerin büyük çoğunluğu interneti ve dijital kanalları kullanarak ürün ve hizmet satın almaktadır.

Hedef kitlenize ulaşmak, daha fazla müşteri çekmek, marka bilinirliğinizi artırmak gibi birçok konuda destek için buradayız

Firmanız için önemli olanın müşteri tabanına ulaşmak, ürün ve hizmetlerini tanıtmak, marka bilinirliğini artırmak ve sonuç olarak daha fazla satış yapmak olduğunu biliyoruz. Amacımız firmanıza şu konularda katkı sağlayarak büyüme yolculuğunuza ortak olmak:

Hizmet Kapsamı

Marka Stratejisi

 

Markanızın nasıl algılanacağını ve pazarlama faaliyetlerinin nasıl yapılacağını belirleyen kapsamlı bir planlamadır.

Hedef Kitle Analizi

 

Ürün veya hizmetinizle eşleşen tüketici kitlesinin, genel özelliklerinin analizi yapılarak hedef kitlenin kapsamı belirlenir.

Pazar Analizi

 

Rakipleri belirleme ve markanızın güçlü ve zayıf yönlerini anlamak için onların iş ve pazarlama stratejilerini ölçme sürecidir.

Performans Pazarlama

Arama Motoru Pazarlaması (SEM):

SEM, kitleler açısından web sitenizin veya ürününüzün görünürlüğünü arama motoru sonuç sayfaları üzerinden artırmak için reklamverenler tarafından kullanılan bir dijital pazarlama stratejisidir.

Sosyal Medya Pazarlaması:

Bir ürün ya da hizmetin sosyal medya ağları üzerinde tanımlanması, paylaşılması, reklam verilmesini içerir. Bunun yanında marka bilinirliğinin artırılmasının gerçekleştirildiği bir pazarlama yöntemidir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO):

Web sitenizin arama motoru sonuçlarında daha iyi pozisyona gelmesi için yapılan çalışmalardır. Web sitenizin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılması ve buna paralel olarak arama sonuç sayfası (SERP) pozisyonunun iyileşmesi hedeflenmektedir.

Affiliate Pazarlama:

Satış ortaklığı yani Affiliate Marketing, tedarikçi ile satış ortakları arasında ürün satışından elde edilen karın paylaşılması esasına dayalı bir sistemdir. Bu hizmette, ilgili kanalların ve barterların yönetimi yapılmakta ve optimize edilmektedir.

İçerik Pazarlama:

Hedef kitlenize bilgi sunmak için blog yazıları, videolar, e-kitaplar, teknik ve çözüm özetleri gibi dijital varlıkları ve çeşitli diğer dijital içerikleri yaratma ve dağıtma sürecidir.

Remarketing/Dynamic Marketing:

Online reklam kanallarında, müşterinin bilgisayarlarındaki cookie’leri kullanarak yapılan reklam çalışmalarıdır.

Uygulama Mağazası Optimizasyonu:

App store arama yoluyla uygulamanızın keşfedilme şansını arttırma, ardından indirme sayınızı artırma ve uygulamanızı popüler hale getirmeye yönelik birden fazla stratejiyi içerir.

Analitik Rapor Oluşturulması:

İnternet sitenize veya mobil uygulamanıza giren kullanıcıların sitenizle olan etkileşimleriyle ilgili raporlar oluşturulur.

Uzman Ekibimiz Büyüme Yolculuğunuzda Daima Yanınızda

Ezgi Güçok
Dijital Deneyim & strateji

 • Süreç Yönetimi
 • Dijital Dönüşüm
 • Deneyim Tasarımı

Kadir özpınar
Dijital pazarlama & Büyüme

 • E-Ticaret
 • Dijital Pazarlama
 • SEO

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  Müşteri Odaklı Marka Yaratma: İşinizi Büyütmek ve Sadık Müşteriler için İpuçları

  Merhaba sevgili okuyucular! Hepimiz, iş dünyasının hızla değiştiği, rekabetin kızıştığı ve müşterilerin seçeneklerinin çoğaldığı bir çağda yaşıyoruz. Peki, bu koşullarda başarılı bir işletme olmanın anahtarı [...]

  Devamını okuyun
  E-Ticaret Nedir?

  Elektronik ticaret ya da e-ticaret, mal veya hizmetlerin elektronik yollarla satın alınması, satılması veya değiş tokuşunun gerçekleştirildiği süreçtir. E-ticaret kavramı, tamamen çevrimiçi gerçekleştirilen ticari işlemleri [...]

  Devamını okuyun