TÜBİTAK Destek ve Hibeleri

Hizmet Kapsamı

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), Türkiye’de bilim ve teknolojiyi teşvik etme, yönlendirme ve popülerleştirmeyi amaçlayan bir kamu kuruluşudur. Özel sektörün Ar-Ge projelerine sağladığı yüksek tutarlı maddi destekler ile start-up ekosistemine önemli katkılar sağlamaktadır.

Ventera, sağladığı TÜBİTAK Destek Danışmanlığı hizmeti ile;

 • Tanışma toplantısında sizi dinliyor, TÜBİTAK mevzuatında uzmanlaşmış ekibiyle şirketiniz için ücretsiz bir analiz gerçekleştiriyor. İş modelinizdeki proje potansiyeli taşıyan noktaları tespit ediyor, projelerinizi destek ve hibeye uygunluk bakış açısıyla değerlendiriyor.
 • TÜBİTAK tarafından talep edilen belge düzenine ve destek kalemlerine uygun bir şekilde proje başvurunuzun tamamlanması için sizi yönlendiriyor.
 • Projenizin onaylanmasıyla birlikte proje süresi boyunca sizi yalnız bırakmıyor, yaptığı fizibilite çalışmalarıyla proje bütçesini verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyor. Düzenlemeniz gereken belgeler, tamamlamanız gereken bildirimler konusunda size yol gösteriyor.
 • Proje havuzunuz için yeni projeler üretmeye devam ederken, açıklanan yeni proje çağrıları hakkında sizi bilgilendiriyor.

Uzman Kadro

Ahmet Yasagan
Teşvik Danışmanlığı

 • Teknopark Projeleri
 • TÜBİTAK Destekleri
 • KOSGEB Teşvikleri

Ventera ile tanışmaya hazır mısınız?

Uzman kadromuz ve bilgi birikimimizle size yardımcı olmak için buradayız.

  İlgili Blog Yazıları

  Teknopark mı TEKMER mi?

  Girişimler İçin Karar Zamanı: Avantajları Karşılaştırıyoruz Teknoloji, 21. yüzyılın başından itibaren hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Bu hızla ilerleyen teknolojik evrim, Ar-Ge ve girişimcilik ekosistemini de [...]

  Devamını okuyun
  EYT Nedir? Şirketleri Nasıl Etkileyecek?

  Sosyal güvenlik hakkı temel anayasal haklardandır. Sosyal güvenlik sisteminin kurulması ve vatandaşlarını bu sistem içinde yaşanması muhtemel kısa ve uzun vadeli risklere karşı korumakla görevli [...]

  Devamını okuyun